Muhallebili İrmik Tatlısı (Bu Tarif Kaçmaz)

Rate This Thread:
Results 1 to 1 of 1

Thread: Muhallebili İrmik Tatlısı (Bu Tarif Kaçmaz)

1. Go to Thank YouDownload #1
    Go to Thank You
    Kıdemli Üye TosunPaşa's Avatar

Info

Go to Top of Post

Default Muhallebili İrmik Tatlısı (Bu Tarif Kaçmaz)

Kaç Kişilik: 6-8

Hazırlama: 5dk

Pişirme: 15dk

Muhallebili İrmik Tatlısı (Bu Tarif Kaçmaz) Tarifi İçin Malzemeler

• 1 litre süt
    • 9 yemek kaşığı irmik
    • 10 yemek kaşığı şeker
    • 2 yemek kaşığı tereyağı
    • 1 paket vanilya
    • 1 su bardağı dolusu hindistan cevizi
    • 6 adet kakaolu bisküvi (olmasa da olur tercih sizin ben koyuyorum)

Üzeri Sosu İçin ;

• 1 paket çikolata sosu
    • 2 su bardağı süt

Süslemek İçin ;

• Kakaolu bisküvi
    • Hindistan cevizi

Muhallebili İrmik Tatlısı (Bu Tarif Kaçmaz) Tarifi Yapılışı

Görünümüyle iştah açan tadına varınca lezzetli mi lezzetli, hafif harika bu tarifimi de fotolamışken sizinle de paylaşmak istedim. gerçekten çok seveceksiniz yapımı da o kadar kolay ki favoriniz olacak. gelelim tarifimize.

1. 1 litre sütü yapacağımız tencereye boşaltıp içine ( bisküviler, hindistan cevizi ve vanilya hariç )hepsini koyalım, ocağımızın altını yakıp durmaksızın karıştıralım.
    2. Katılaşan irmik muhallebimiz kaynayınca bir kaç dakikada karıştırıp altını kapatıp hindistan cevizimizi ve vanilyayı da ekleyip güzelce çırpalım.
    3. Sonra yapacağımız borcam yada benim gibi kelepçeli kalıpta yapmak isterseniz altına buz dolabı poşetini ıslatıp suyunu sıkıp kelepçemize yerleştiriyoruz. borcamda da ıslatıp muhallebiyi öyle döküyoruz.
    4. Önce muhallebimizin yarısını döküp resimlerde gösterdiğim gibi bisküvileri kırıp kırıp irmiğimizin içine sokuyoruz sonra kalan muhallebiyi de üstüne boşaltıp kaşık yardımıyla düzeltiyoruz.
    5. Bu işlem bitince hemen çikolata sosumuzu hazırlayıp (paketin arkasında yazan tarife uymanız kafi) irmiğimizin üstüne döküyoruz ve kalan bisküvileri de un ufak yapıp her yerine gelecek şekilde serpip ılıyan tatlımızı dolaba kaldırıyoruz.
    6. Bir gün bekletilince dahada lezzetli oluyor tavsiyem bir gün önceden yapmanız ama aynı günde yeniliyor 4 saat dinlenmesi kafide.
    7. Servis yaparken üstüne tekrar hindistan cevizi döküyoruz hem lezzet katıyor hem şık bir görünüm veriyor. Afiyet olsun yorumlarınızı bekliyorum 😊👌😊🥰

Tarife Ait Diğer Resimleri

2. The Following 2 Users Say Thank You to TosunPaşa For This Useful Post:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread