Sayfa 1/4 123 ... SonSon
18 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Görüntüde süreki kopma...!

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye yakup73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Görüntüde süreki kopma...!

Herkese merhaba... Yurtdisindan TR kanallarini izlemeye calisiyorum, oturdugum yerde canak antene müsade etmediklerinden IPTV benim icin cok cok iyi oldu ama tamamen acemisiyim. SSIPTV yi LG tv de bakmaya calisiyorum. Listede calisan kanallarda görüntü kopmasi yasiyorum malesef, ilk önce internet yavas dolduramiyor diye düsündüm ve FHD yerine HD lere bakmaya calistim, daha sonra Wlan la alakalidir belki diyerek TV ye kablolu baglanti verdim, oda fayda etmedi, belki internetim Lan dada (Router den) kopma yapiyordur diye sürekli ping attim, saatte bir kopma oluyor oda bir kac saniye, ayni zamanda IPTV görüntüsü 50 kere kopuyor. bazen kanalar kendiliginden baglaniyor, bazende tekrar play e basmam gerekiyor, ama bunun belli bir kanaldami veya neye göre oldugunu anlayabilmis degilim. Farkli listeleri denedim, ayni. Tv min softwaresi, bendeki model icin son versiyon, SSIPTV app i silim yeniden yükledim, yine CIK, olmuyor..nedendir bir türlü anlayamadim. Bunun sebebi ne olabilir...? Basina böyle seyler gelen varmi..? Daha neler yapabilir, neleri ve ne sekilde kontrol edebiliriz..simdiden hepinize tesekkürler..

2. 8 kişi bu gönderi için yakup73 üyemize teşekkür etti:

3. Teşekküre Gitİndir #2
    Teşekküre Git
    Kıdemli Üye Kanarya1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

ssiptv sil baska app dene eger internetin yeterliyse normalde kopmaz arkadasim bide routerde önemli tavsiyem fritzbox kullan saglam cihaz

4. 5 kişi bu gönderi için Kanarya1907 üyemize teşekkür etti:

5. Teşekküre Gitİndir #3
    Teşekküre Git
    Üye Ejder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Alıntı yakup73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba... Yurtdisindan TR kanallarini izlemeye calisiyorum, oturdugum yerde canak antene müsade etmediklerinden IPTV benim icin cok cok iyi oldu ama tamamen acemisiyim. SSIPTV yi LG tv de bakmaya calisiyorum. Listede calisan kanallarda görüntü kopmasi yasiyorum malesef, ilk önce internet yavas dolduramiyor diye düsündüm ve FHD yerine HD lere bakmaya calistim, daha sonra Wlan la alakalidir belki diyerek TV ye kablolu baglanti verdim, oda fayda etmedi, belki internetim Lan dada (Router den) kopma yapiyordur diye sürekli ping attim, saatte bir kopma oluyor oda bir kac saniye, ayni zamanda IPTV görüntüsü 50 kere kopuyor. bazen kanalar kendiliginden baglaniyor, bazende tekrar play e basmam gerekiyor, ama bunun belli bir kanaldami veya neye göre oldugunu anlayabilmis degilim. Farkli listeleri denedim, ayni. Tv min softwaresi, bendeki model icin son versiyon, SSIPTV app i silim yeniden yükledim, yine CIK, olmuyor..nedendir bir türlü anlayamadim. Bunun sebebi ne olabilir...? Basina böyle seyler gelen varmi..? Daha neler yapabilir, neleri ve ne sekilde kontrol edebiliriz..simdiden hepinize tesekkürler..
    Uygulama olarak şuan birsuru uygulama mevcut. Ayrıca hangi listeyi kullanmaktasin? Sana özel ise sorun olmamalı.
    İnternet hız testi yapmalısın? Ve televizyon a direkt kablo ile bağlantı onerilir. Eğer yüksek hız ise başka linkler denemelisin.smart IPTV ,netiptv, setiptv , flixiptv vs hepsi çeşitli ücretli LG TV uygulama mağazası içinde mevcut. Ücretsiz istersen alternatif homeiptv ,vs bir sürü uygulama mevcut

6. 5 kişi bu gönderi için Ejder üyemize teşekkür etti:

7. Teşekküre Gitİndir #4
    Teşekküre Git

Bilgi

Gönderi Başına Git

Ilginize cok tesekkür ediyorum. Ama appleri denedim, internetide kontrol ettim, frtizbox um yok ama, internette kesilme olmadigini ping atarak tesbit ettim. Simdi birde ayni linkleri bilgisayarda VLC de deniyeyim dedim, malesef VLC ilede cok baska, sacmaca bir problem yasadim, kanallar kendiliginden bir ileriye dogru ilerliyor, yani bir dakika bakiyorsunuz ve hop bir ileri kanala, bilhassa bir sürü link denedim hepsi ayni, VLC ye update yaptim, yine bir sey degismedi. dikkatimi ceken bir sey oldu, ping testini stream el bearaber yaptim, internet kisa süreligine kopunca bir sey olmuyor, sadece ping süresi normalden biraz yükselince mesela normalde 27ms iken, 40 ms ye cikinca ki bazen 80 e cikiyor, iste o an kopuyor.. problem eger stream i bitrirsem ping testi devam ederken artik ping süresi yükselmiyor.. fikri olanlar paylasirsa sevinirim. bende denedigim seyleri atarmaya devam edecegim..

8. 2 kişi bu gönderi için yakup73 üyemize teşekkür etti:

9. Teşekküre Gitİndir #5
    Teşekküre Git

Bilgi

Gönderi Başına Git

birde sunu yazmayi unutdum, bu problemle ugrasirken, yani linkleri denerken felan sürekli internet hizini test ettim, 57mbit civarinda, yani aslinda neredeyse 3 ayri 1080p streaming mümkün..

10. 2 kişi bu gönderi için yakup73 üyemize teşekkür etti:

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler