Akşam: E-Devlet bilgileri Almanların elinde

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Akşam: E-Devlet bilgileri Almanların elinde

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Akşam: E-Devlet bilgileri Almanların elinde

Hükümete yakın Akşam gazetesi, E-Devlet ve UYAP'taki tüm bilgilerin eski savcı Zekeriya Öz tarafından Almanya'ya verildiğini yazdı. E-Devlet'te 10 yıl geriye dönük tapu kaydı bilgileri var. Sosyal yardım alanlar için yeni tehlike...

İSTANBUL - Akşam gazetesinde Bülent Şanlıkan imzasıyla yayımlanan haberde, FETÖ mensubu olduğu gerekçesiyle aranırken yurt dışına kaçan eski savcı Zekeriya Öz'ün E-Devlet ve UYAP bilgilerini Alman istihbaratına teslim ettiği ileri sürüldü.

Haberde, Zekeriya Öz'ün görev yaptığı dönemde POL-NET (Polis Bilgi Sistemi), UYAP (Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi), e-Devlet bilgilerinin yer aldığı hard- diski Almanlara verdiği ve Almanya'nın da buna karşılık olarak BND korumasına alındığı iddia edildi.

Gurbetçileri vurabilir

Haber doğruysa son dönemde Otomatik Bilgi Transferi Anlaşması nedeniyle tedirgin olan gurbetçiler için çok daha zor günler başladı anlamına gelir. E-Devlet'te geriye dönük olarak tüm tapu kayıtları ve alım satım işlemleri görülebiliyor. Bu çerçevede, bir kişinin sosyal yardım aldığı dönemlerde Türkiye'de malvarlığı bulunup bulunmadığı hemen tespit edilebilr.

Kaynak: arti49.com

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler