Almanyada Müslüman Mezarliklari.

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Almanyada Müslüman Mezarliklari.

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Almanyada Müslüman Mezarliklari.

Bu konuda bilgi paylasiminda bulunmak istedim.

Vefat aninda Cenaze burada defnedilirse Ziyaret edipdua ederiz diye düsünüp burada defnediliyor.
    Zaman icerisinde( ben Bayern eyaletinde kaliyorum.) Sikintilar basgösterdi.

Almanyada Mezarliklar ömür boyu degil.Kiralaniyor.Ve kira sözlesmesinde Mezarligin bakimicimlerin otlarin temizlenmesi Cicek dikimi gibi sartlar var.

Bir sene kadar Mezarliklarin bakimi geride kalanlar tarafindan bakiliyor zaman gectikce bakim yerine gelmiyor.Cocuklar kendi dünyasinan da yasamayageride kalanlar da götüren ne olmadigi icin

Kira sözlesmesindekibakimuygulanmiyor.(Mezar icerisinde Firmaya verilse 10 senede 10.000€ yakin masraf tutuyormus.)
    Ihtarlar gelmeye basliyor.Mezarliklarin basinda yuvarlak boru gibi yer lere Ihtarlar konuyoryine de kakim olmayinca Mezarlik yönetimi eve Ihtari gönderipya Kira sözlesmesine Uyulacak ya da bu zamana kadar Mezar bosaltilacak.diye tarihler belirtiliyormus.
    Sahibi ilgilenilen mefta yakinlari Türk Cenaze Firmalari tarafindan Cenazeler Türkiyeye Götürülüyor.
    Sahibi olmayanlar icin de Bu konu Belediyede Problem tartismasinda cözüm arayisina konu acilmis.

Mezarlik yönetimiMezarlik bosaltiliryakma günü yakilir.Problem halolur. diye durumu bildirmis.

Türk görevliler de sakin böyle birsey yapmayin deyip zaman istemisler.
    DITIP cenaze firmasiyla baglantiya giripsahipsiz olanlari Türkiyeye Istanbul a Kimsesizler mezarligina konulmasina karar vermisler.
    Mezarlik yönetimi Problemli mezarlariDITIB camilerine e bildiriyor .Cemiyetler de DITIP Cenaze Firmasiyla baglantiya geciyor.

Ciddi bir konu.
    Sikinti tarafi: Burada Mezarliklar 30 sene ödensesonra ödenmese Mezarlik sökülüp iptal ediliyor.
    Bakimbelli bir süre sonra bakim yapilmazsasikinti.

IYI düsünün derim.

DITIP CENAZE Firmasi na ben 25 senedirüyeyim. senelik ödedigim rakam 50,00 €civari.(Bütün aile icin cocuklar 18 yasina kadarokusa meslek yapsa18 yas da üyelikden cikiyor kendi adlarina üyelik istiyor.)
    Mezhepgibi durumlar önemli degil.
    Firmanin göreviKagirt islerini yapip Türkiyeye veya istenilen yere götürüp defnetmek.

Acili günde Güzel bir hizmet.Herkesden Allah razi olsun.
    Vaktinne zaman gelecegi belli olmazhastalik , kaza..kimsenin garantisi yok.

Bu bilgiyi de paylasayim.
    http://www.ditib.de/default1.php?id=6&sid=14&lang=en
    http://www.cenazefonu.de/

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler