almanyada yasayip türkiyeden daire...

Değerlendir:
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: almanyada yasayip türkiyeden daire...

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart almanyada yasayip türkiyeden daire...

Merhaba Arkadaslar,
    Baslikta belirttigim gibi ben almanyada yasiyorum ve türkiyede insaat dan bi daire alma niyetindeyiz. soruma gelince vekalet isleri icin ve noter sözlesme isleri gibi nelere cok cok dikkat etmem lazim malum türkiyede dolandiricilik baya bi yaygin, türkiyeye gittim geldim dönecegim gün saticiyla fiyat konusunda anlasdik ama bi ikinci gidis icin calismis oldugumdan dolayi mümkün degil konsolosluktan vekalet cikartirmam gerekiyor herhalde. bu konularda cok fazla bilgi sahibi degilim ve bana adim adim nereden ve nasil baslayacagimi anlatabilirseniz cok sevinirim tapu sözlesmesine neler yazdirmak gerekiyor ???

2. gezgin38 üyemize teşekkür edenler:

3. Teşekküre Gitİndir #2
    Teşekküre Git
    Yeni Üye sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

....konu biraz eskimis.turkiyede tanidiginiz birisine vekalet verebilirsiniz yalniz icinde satis maddesi olmiyacak,genel vekalet olmiyacak,konsolosluklar bu isi yapiyor,konsolos olmadigi bir yerde avukat vasitasi ile de olur,tabi turkiyeye gonderilince turkceye cevrilmesi lazimdir,turkiyede plandan daire almak sans isidir, iyi muteahhitler var,kotuleri var,hatunun ailesi tarla verdi,insaatci bir daireyi cok kisiye satmis.dunurlerimin binasi eskiydi iyi bir muteahhitle anlastilar insaatci bir yillik kira paralarinda odemeyi kabul etti,18 dairelik apartman yikilmaya basladi kapilar pencereler tesisatlar sokuldu,insaatci iflas etti,bizimkiler evsiz kaldilar, 4 yil sonra arsayi insaatcidan kurtarip yeni bir muteahhitte verdiler.....her hangi bir muteahhitten daire alinacaksa onceden adamin gelmisini gecmisini iyi incelemek lazimdir...vekalet verirken kimseye guvenmemek lazimdir,,,,vekaleti yazdirirken cok iyi dusununuz yazildiktan sonra iycene okuyup imzalayiniz, yani bir kac adim otesini dusunerek yapiniz....insaatcilar kurnaz adamlardirlar,sizlerin bizlerin aklimiza gelmiyecek seyleri bilirler.

4. Teşekküre Gitİndir #3
    Teşekküre Git
    Üye jayden 2016 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

su zamanda hickimseye güvenme.

5. jayden 2016 üyemize teşekkür edenler:

6. Teşekküre Gitİndir #4
    Teşekküre Git
    Kıdemli Üye ithaldamat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Evet konu baya eskiymis ama bilgi amacli yorum yapayim belki baskasinin da isine yarabilir. Öncelikle vekalet isi biraz zahmetli bir kac türlü yolu var, konsolosluktan cikarabilirsin vekalet verecegin kisinin kimlik bilgileri ve satin alinacak yerin tapu bilgileri yeterli, bu direk satin alma islemini yapar ama senden vekalet alsa bile kendi adina satis yaptirip sana parasini odetebilir bu konuya dikkat etmen gerekiyor . ayrica bagli bulundugun ulkedeki en yakin yabanci noterden o ulkenin dilinde vekalet yazdirip apostil serhi ile onaylatip bunu turkiyede yeminli tercuman vasitasi ile turkceye cevirtip noter onaylatinca da gecerli , konsolosluk cok uzak olan kisiler icin apostil serhi is goruyor ama onemli olan o ülkenin dili ile yazilmis olmasi gerekiyor yoksa türkce yazdirisan kesinlikle kabul edilmiyor tapu, alim satim vs islemlerinde .. Gelelim en önemli meseleye eger gercekten guvendigin bir kimse yoksa anne baba gibi kimseye guvenipte para yatirayim göndereyim vs yapma..cok cok guvendigin bir avukat varsa ona vekalet verebilirsin oda senin adina bu islemi takip eder sonra parayi kendi hesabindan alicinin hesabina direk yatirirsan herhangi bir aksi durumda parayi geri talep edebilme sansin var .. ama para yatmadan noter islem yapmaz , para yatsa da kisi kendi adina islem yaptirabilir öyle bir sikinti dogabilir ona dikkat etmen gerekiyor.Ayrica aretik islemler tapu dairesine gitmeden de noter huzurundada yapilabiliyor tabi masrafi farkli oluyor ,Sana en mantikli fikir satici ile anlasma yaptiysan satisi ile ikiniz arasinda sözlesme yapin gittiginde aranizda belirlediginiz tutari yatirip tapuyu devralabilirsin. ama sözlesmeyi noter huzurunda yapmaniz mantikli olur yoksa fiyat farkindan dolayi satici fikir degistirebilir . iste bu satis sözlesmesini avukat yada tanidigin birine vekalet vererek yaptirabilirsin. sözlesme oldugu surece ne o farkli bir fiyata nede baskasina satabilir ne sen vazgecebilirsin..Bu isler artik satici ile alicinin arasindaki karsilikli guvene dayali. Ayrica Web tapu uzerinden Tc kimlik no ile bazi ilemler yapilabiliyor ama sadece bir imzan isi kaliyor Tc kimlik no ile Turkiye gov tr uzerinden Web tapu , Interaktif vergi dairesi , Ziraat bankasi islemleri , Adliye vs bir cok islemi online yapabiliyorsunuz... Bilgi Paylastikca guzel ...

7. 2 kişi bu gönderi için ithaldamat üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler