Yardim Alman Köln Havalimaninda Para Transferi Rezaleti !

Değerlendir:
Sayfa 1/2 12 SonSon
10 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Yardim Alman Köln Havalimaninda Para Transferi Rezaleti !

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye develı 38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Yardim Alman Köln Havalimaninda Para Transferi Rezaleti !

Ben Türkiiyeden Tarla buldum ve Almanyadan yillarca birkitiriigim Parayi almak için Almanyaya gittim ve 5 saat önce Köln havaalania vardim
    on bin avro € üzeri oldugu için işyeri çikiş tanzimatini gösterdim olmaz dediler Banka Dekontu lazimiş birde 500 € benim bildirdigimden fazla dediler oda benm yol paramdi Benim tüm parama 3 polis el koydular parani araştiracagiz dediler Uçagimi kaçirdik parayi araştirma 6 ay dan fazla sürdü
    Tarla sahibi 20 bin avro benden zamanida ödemedigim içiin zam farki istedi Alman Gümrüğü bana 20 bin avro zarar ettirdi ama zarrari ödemek istemiyor ben hakkimi almak için ne yapa bilirim ? .

2. Teşekküre Gitİndir #2
    Teşekküre Git
    Üye Muhacir67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Selamünaleykum Develi 38 Kardeşim
    Öncelikle geçmiş olsun
    Türkiye’ye uçuşlarda kişi başına yanınızda 10 bin değil 9999.00 euro sorgu sualsiz götürebiliyorsunuz.
    Eğer 9999,00 bin den fazla bir miktar olduğunda o parayı nerden aldınız nerde biriktirdiniz belgelemek gerekiyor.
    Parayı bankadan Sparbuchdan çekildi ise Kontoauszüge gerekiyor.
    Çıkış parası ,siğortadan gelmiştir bunu da ispatlamak
    lazım. Havalimanına
    gelindiğinde orda Zoll var gidip bu
    10 bin den fazla parayı belgeleri ile
    anmelden yapıldığında problem olmuyor.
    Fazla bir miktar para var üstümüzde belgeler de var ama biz uçuşdan önce Zoll a anmelden yapmadık.
    Güvenlikten geçildiğinde Sınır Polisi ( Zoll ) sorabilir üstünüzde para varmı diye o zaman Zoll üstümüzde yüklü para tespit ettiğinde ama belge de var Zoll problem yapar niye Anmelden yapılmadı diye.Haklı iken haksız konuma düşebiliriz.
    Şimdi gelelim sizin duruma bence fazla bir hak talep edeceğinizi sanmiyorum çünkü kanun bu bilmemiz ve araştırmamız lazım.Almanların dediği gibi
    (Unwissenheit schützt vor Strafe nicht).Ama yine de bir Avukata gidip bilgi alın derim.
    Malesef bizim insanlarımız bu gibi durumları bilmiyor ve araştırmıyorlar.
    Birde şu var karı koca Türkiye ye uçuyor ve beraberinde yüklü para yani 19999,00 var bu miktar ikiye bölünmesi lazım 9999,00€ bir kişinin üstünde öteki miktar 9999,00 € diğer kişinin üstünde olması gerekiyor.
    Para konusunda çok dikkatlı olmamiz gerekir.
    Böyle sorunlar hep yaşanmakta Havalimanlarında.
    Bu gibi durumlarda Zollu yani sınır Polisini aramanızı ve bilgi almanızı tavsiye ederim.
    Saygılarımla

3. 4 kişi bu gönderi için Muhacir67 üyemize teşekkür etti:

4. Teşekküre Gitİndir #3
    Teşekküre Git

Bilgi

Gönderi Başına Git

Ve aleykümm selam Muhacir67 sagol varol teşekürler senden başka hiç biri biri yardim ettmeyi ahlindan belli geçirmiyor
    her insanin başina herşey gelebiliyor gümrükden Zollverwaltung Aachen den gelen mektub resimi nasil yüklene bilir başaramadim ?
    Resim ekle sonra URL dan sonra olmuyor

5. Teşekküre Gitİndir #4
    Teşekküre Git

Bilgi

Gönderi Başına Git

resim

6. Teşekküre Gitİndir #5
    Teşekküre Git
    Üye Muhacir67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Hayırlı günler develi 38 kardeşim
    Sonuç ne oldu şimdi ?
    Merak ettim
    Selamlar

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler