Kurban yerine geçer mi?

Değerlendir:
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
9 sonuçtan 6 ile 9 arası

Konu: Kurban yerine geçer mi?

1. Teşekküre Gitİndir #6
    Teşekküre Git
    Yönetici AKINCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Yani neymiş? Allah için yapılan hiçbir ibadet birbirinin yerine geçmez.Namaz kilarsaniz,Hac ibadeti sevabı almazsınız,Oruç tutarsanız Zekat ibadeti sevabı almazsınız. Kurban keserseniz,Namaz ibadeti sevabı asla almazsınız.Zaten önce ben kurban kesmek için,ben namaz kılmak için,ben Oruç tutmak için niyet ediyorum diye niyet ediyorsunuz. Kurban ibadetini başka bir Müslümana nakit olarak verip yardım edince o Kurban ibadetini yerine getirmek olmuyor. Olsa olsa ya zekat veriyorsun yada sadaka veriyorsun.Eger amaç dinimizin emirlerini yerine getirmekse bunu iyice din kitaplarından öğrenip şartlarıyla,usulleri ile,kaideleri ile doğru şekilde öğrenip ibadetlerimizi o şekilde yerine getirmektir. Öyle,ben Kurban kesecek paramı fakirlere hibe ettim, demekle dinimizin olmazsa olmazı boynunuzda FARZ olan "Kurban kesme" ibadetini yapmış olmuyorsunuz ki.Allah layıkıyla yaptığımız hayırları,duaları,ibadetleri inayetinde kabul buyursun.Amin.

2. 4 kişi bu gönderi için AKINCI üyemize teşekkür etti:

3. Teşekküre Gitİndir #7
    Teşekküre Git
    Yeni Üye sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

......kendim kurban kestigimi hatirlamiyorum,ramazan ve kurban bayramlarinda,bolgemde bulunan bir cocuk hastanesine yardim yapiyorum,erkek toruunum 11 aylikken agir bir hastalik gecirdi,hastane calisanlari ve doktorlardan allah razi olsun,din irk,lisan bakmadan cocukla ugrastilar, bebegi ziyarete gittigim zamanlarda kotu durumda olan o kadar cok bebek ve cocuk gordumki,yaptigim bagis belki bir cocuga serum parasi olur yada pahali bir igne,gerci hastane kimseden masraf almiyor....gecen bayram turkiyede zelzeleden zarar gormus bir aileye ev kirasi olarak yardim yaptim,bu bayramda ayni seyi yapmaya calisacagim.....kurban kesmedigim icin hic bir zaman pismanlik duymadim,gurbette 50 yila girmek uzereyim,yasadigim ulkede et bol ve her kes rahat rahat etini yiyor,yani verecegim kurban eti ne kadar makbule gecer bilemem.

4. sir.altan üyemize teşekkür edenler:

5. Teşekküre Gitİndir #8
    Teşekküre Git
    Super Moderatör tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Alıntı sir.altan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ......kendim kurban kestigimi hatirlamiyorum,ramazan ve kurban bayramlarinda,bolgemde bulunan bir cocuk hastanesine yardim yapiyorum,erkek toruunum 11 aylikken agir bir hastalik gecirdi,hastane calisanlari ve doktorlardan allah razi olsun,din irk,lisan bakmadan cocukla ugrastilar, bebegi ziyarete gittigim zamanlarda kotu durumda olan o kadar cok bebek ve cocuk gordumki,yaptigim bagis belki bir cocuga serum parasi olur yada pahali bir igne,gerci hastane kimseden masraf almiyor....gecen bayram turkiyede zelzeleden zarar gormus bir aileye ev kirasi olarak yardim yaptim,bu bayramda ayni seyi yapmaya calisacagim.....kurban kesmedigim icin hic bir zaman pismanlik duymadim,gurbette 50 yila girmek uzereyim,yasadigim ulkede et bol ve her kes rahat rahat etini yiyor,yani verecegim kurban eti ne kadar makbule gecer bilemem.
    sir.altan abim,alsancak ustamizin yazisini kesin okumusundur,ben de kati ayni kanaatteyim,öncelik kurban farzdir senede bir kez allah icin yapilmasi gereken bir ibadettir,ama sen yardim ediyorsun,bu yaptigin yardimlari allah kabul etsin kurban niyetine gecmez,yalniz bu yaptigin yardimlar senenin 365 gününün birindede yapabilirsin.

Kurbani yasamak lazim ailenizle cocuklarinizla torunlarinizla hep beraber kurbani yasamaniz lazim,tabiki bulundugun memlekette herkez et yiyebiliyordur,bizim buralarda ayni sekil,böyle bir düsünce cok yanlistir.

saglikli kalin
    TESEKKÜR basmaniz yeterli,yazi yamayin.

DIKKAT:panellerin yaninda bulunan denetleme saglikli calismiyor hata veriyor,IPTV Checker ile kontrol ediniz!

DIKKAT:Paylasim yapan arkadaslar lütfen yalniz kendi kirdigimiz panelleri burada paylasalim,ordan burdan toplayip paylasilan yeteri kadar konu vardir.
    Calismiyor yazmadan önce vpn ile deneyin?

6. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

7. Teşekküre Gitİndir #9
    Teşekküre Git
    Yeni Üye sir.altan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

turkiyede et fiyatlari bir hayli artmis, etin kilosu 300 ile 400 tl arasinda, evet bu kurban bayraminda dagitilacak kurban etlerinin cok hayirli olacagini dusunuyorum.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler