Yurtdisi borclanip emekli olanların calısabilmesi icin yasa teklifi meclise sunuldu

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Yurtdisi borclanip emekli olanların calısabilmesi icin yasa teklifi meclise sunuldu

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye winxp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Yurtdisi borclanip emekli olanların calısabilmesi icin yasa teklifi meclise sunuldu

Slm
    Arkadaslar bende yakin bir zamanda borclanip Türkiye den emekli almayi düsünüyorum. Daha yakina kadar emekli olduktan sonra burada 450 euraya kadar calisilir diye biliyordum. Bunun böyle olmadigini artik ögrendim. Biraz arastirma yaptim ve bu konuda İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal in 19.09.2017 de meclise sunduğu bir yasa teklifi var, eger kabul olursa bizede burada calisma imkani dogacak. Zira simdiki kanuna göre biz borclanip emekli olduktan sonra Türkiye'de yasarsak orada calismamiza hicbir engel yok, sadece yurtdisinda kalirsak calisamiyoruz, iste bu haksizligi ortadan kaldirmak icin bu teklif yapilmis. Teklif 06.10.2017 itibari ile ilgili komisyonda bekliyor, yani kabul edilse bile daha cok sürer cikması. İsteyen bu linkten meclis web sitesinden takip edebilir https://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/...sira_no=215639.
    Arkadaslar konuyu lütfen siyasete cekmeyelim, sonucta hangi parti olmasi önemli degil, fakat burada bu islerden anlayan arkadaslar vardir, yani sosyal medyada bu konu ile ilgili bir kampanya yapip baski olusturalim.
    Zira bu yasa degisikligi zaten 64. dönem hükümetin programinda olan bir konu ve bu 2015 secimlerinden önce vaat edilmisti.
    Simdi yasa degisiklik teklifini sunan muhalefet partisi yani normal sartlar da bu kanun cok kolaymeclis ten gecer.
    Arkadaslar bu hepimizi ilgilendiriyor, lütfen bunu sosyal medya üzeri kullanip bir baski yapalim, bunu yaparken de lütfen parti isini bir kenara birakalim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler