Alman Vatandasligindan Türk Vatandasligina geckmek sorun olurmu?

Değerlendir:
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Alman Vatandasligindan Türk Vatandasligina geckmek sorun olurmu?

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye ET24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Alman Vatandasligindan Türk Vatandasligina geckmek sorun olurmu?

Selam Ustalar, Bir Enistem var benim, türkiyede kaliyorlar ailesiyle beraber yillardir, aradi beni az önce.

Sorum aslinda kisa:

Hanimi yani benim kuzenim alman vatandasi, burada dogdu büyüdü ve iki tane kizlari var.
    Onlarda burada dogdu, saadede enistem türkiye vatandasi.
    Dogum sirasinda buraya geldiler iki cocukdada.

Enistem aradi diyorki, biz tekrar türk vatandasligina gecmek istiyoruz, sorun olurmu, ceza vesaire gelirmi?

Devlet dairesinde calisan bir arkadasi kafa karistirmis azicik oda bana sordu. Kendisinide cok severim bir yardimim dokunsun diye, arastiracam dedim.

Bana yardimci olabilecek birisi varmi bu konuda, tesekkürlerimi sunuyorum simdiden

2. Teşekküre Gitİndir #2
    Teşekküre Git
    Üye Mi.TeVe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Gerci konu bayagi olmus ama bildirmekte fayda görüyorum.

Alman vatandasligini birakip tekrar türk vatandasliginia gecilirkern en önemli durum, oturma müsaadesi konumu.
    Her kim ki 5 yil almanya vatandasi olarak yasamis ise, Niederlassungserlaubnis hakki doguyor. Niederlassungserlaubnis normal gecici (süreli) olmaz ve Niederlassungserlaubnis´i bulunan kisi Arbeitserlaubnisi ekstra almasina gerek yoktur. Niederlassungserlaubnis otomatik Arbeitserlaubnis´i de icermektedir,
    Isinizi garanti altina almak icin yinede görevli memurlar ile irtibata gecip hangi kanunlara dayandigi kaynaklardan emin olunuz.

3. Teşekküre Gitİndir #3
    Teşekküre Git
    Yeni Üye Game - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Bir sebep oldugu sure bir sorun olmaz sanirim. Yeterki dogru durust gecim olussun. Alman devleti sorun yapmaz

4. Game üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler