Almanya da Emeklilik Sartlari Neler??

Değerlendir:
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Almanya da Emeklilik Sartlari Neler??

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye Hasan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Almanya da Emeklilik Sartlari Neler??

Selamlar Arkadaslar,
    Herkesin kafasina taktigi-ilgilendigi mesele Türkiye den borclanarak emeklilik !!!
    Peki Almanya da emekli olmanin sartlari neler? Bilgisi olanlar var mi?
    Mesela ben 1992 de Almanya ya geldim, 10 yil calismisligim var, yasim 50.
    Bundan sonra hic calismasam veya Türkiye ye dönsem, ilerde emekli olma sansim var mi?
    Esim 4 yil calisti ve is hayatindan sonra 1.-2. -3. cocuk derken tekrar is hayatina baslamadi. Cocuk bakim yillarini onun üzerine yaptirdik(Emeklilik bürosunun tavsiyesi üzerine) Ben TC, esim Alman vatandasi.
    Esim emekli olabilir mi( Tabiki yasi geldiginde?
    Türkiye ye dönelim, is kuralim, yasimiz gelince Almanya dan emekli oluruz belki 250 ser € emekli parasi aliriz gibi konusuyoruz da!!!!
    Bir soralim dedik! ALMANYA da emeklilik sartlari neler???

2. Teşekküre Gitİndir #2
    Teşekküre Git
    Yeni Üye Hamza2019 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

1997 senesinde Almanya’da çalışmaya başladım ve 2047’de emekli olacağım,
    45 senin doldurdun mu emekli oluyorsun fakat 50 seneye doldurursan o zaman emekli paran 1000 yüroya geçer

3. Teşekküre Gitİndir #3
    Teşekküre Git
    Üye saban ars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Almanyada emeklilik 1 incisi erkeklerde 67 bayanlarda 65 yas siniri var yarica malülen emeklilik bunda yas siniri yok 4 saat ten fazla calisamaz raporu gerekli ister almanyada ikamet et ister türkiyede emeklilik yasini doldurdugun zaman bulundugun ülkeden emeklilik bas vurusu yapmaniz gerekli
    almanyada emekli maaslari calistigin yillar hesaplanir her ihtimale karsi heryil gelen renten kasanin yillik makbuslarini saklamaniz yerinde olur
    kadinlarda ayrica cocuk basi 25 euro cocuk zammi emekli ayligina ilave edilir
    ayrica bir ayri konu tam emin olmamakla birlikte emeklilik ikramiyeni kesin dönünce alsan bile isverenein sizin icin ödemis oldugu kesintileri almadiginiz
    icin yasiniz dolunca kismi bir emeklilik baglaniyor diye duydum
    böyle durumda olanlarin almanyada bayrut renten kasaya dilekce yazmalarinda fayda var malüm kesin dönüs yapanlar arbeitgeber yani isverennin ödediyi kesintileri geri alamiyorlar
    benim bildiklerim bukadar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler