Isyerinden "cikis" karsiligi alinan paradan kesilen vergi geri alinir mi?

Değerlendir:
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Isyerinden "cikis" karsiligi alinan paradan kesilen vergi geri alinir mi?

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye karbey77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Isyerinden "cikis" karsiligi alinan paradan kesilen vergi geri alinir mi?

Selam arkadaslar,

28.02.2016 tarihinde isyerinden cikis alindi.Bu tarih "son" is günüydü.

Iseyrinden cikis karsiligi alinan paradanbelli bir miktar aninda vergi olarak kesildi normal olarak...
    Simdi sormak istedigim bu kesilen para lohnsteur doldurulmasina eklenerek , tamami yada belli bir kismi geri alinir mi?
    Böyle bisey duyduk ama tam emin degiliz...
    Konu hakkinda bilgisi yada tecrübesi olan arkadaslarin fikirlerine ihtiyacimiz var..

2. karbey77 üyemize teşekkür edenler:

3. Teşekküre Gitİndir #2
    Teşekküre Git
    Yeni Üye Redbull911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Evet arkadaşım belli bir giderleri göstermen gerek bir şekilde yoksa kazanç yine senelik çok göründüğü için alamıyor çoğu kişi,ben Steuerberater ile konuştuğumda çıkış alma tarihinin en uygunu Nisan ayı olduğunu söyledi ,ve tabiki işi bıraktıktan sonra o yıl çalışmaması dedi kişi.

4. Teşekküre Gitİndir #3
    Teşekküre Git
    Yönetici AKINCI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Usta sen hangi memleketten bahsediyorsun belirtmemissin ama eger konu Almanya ise,gerek Finanzamt gerekse LVA olsun bu kuruluslarda senin menfaatine uygun birkac tane uygulama ve trickler mevcut mesela @Redbull911 ustanin dedigi gibi zamanina uygun cikis verirsen kazancin veya kesintilerin daha az olacaktir.Diger bir anlatimla fazladan kontoya giren her kazanctan Finanzamt gitgide yükselen vergiler kesiyor.Mesela Urlauba ciktigimda ben hafta sonlari ikinci bir iste calismaya basladim dolayisi ile kazancim birden bire tavan yapinca vergi olarak ikinci isten aldigim ayligin yarisini vergiye kesmisler,ve ben aldigim paraya cok sasirmistim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler