Almanyadaki Döner Ve Türkiye

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Almanyadaki Döner Ve Türkiye

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye belalimisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Almanyadaki Döner Ve Türkiye

Selam arkadaşlar,
    Benim merak ettiğim bir konu var. Bizim burda Alnanya Bayern tarafında Dönerler genellikle Hindi etinde yapılıyor,ve tabiki Dönerci"ye bağlı tadlarida mükemmel. Bu Dönerlerin icinde soganiydi sarımsaklı yoğurdu tomatesi mısırı felan derken ortaya güzel bir lezzet çıkıyor.
    Burda merak ettiğim şey ise,ben bu Almanyada yapılan gibi Dönerciyi Türkiyemizde hic görmedim,acaba benmi hic denk gelmedim,yoksa Türkiyemizdende yapiyorlarmi. Ben Genelde Kayseride kalıyorum orda kesin yok yani . Döner istediğimizde , dürüm şeklinde birşey getiriyorlar , içinde hic sarimsakli yoğurt filan yok.

Demem oki hic bir arkadaşın aklına gelmiyormu acaba , Turkiyede aynı burdaki yapılan bir Döner gibi Dönerci acsak.
    Tabi bizim butdaki türkler sever Döneri,turkiyeyeyaşayan vatandaş tadını nasıl bulur.
    Misal kaynanam buraya Almanyaya misafir geldiğinde yedirdigimiz Döneri kesinlikle beğenmedi bu ney böyle dedi.

Birde şu konuya acik getireyim , ben Augsburg/Gersthofenkaliyorum burdaki Dönerleri süper. Misal Berline gittim araç almak icin ordakiDöneri yiyemedim tad denen birşey yoktu. Köln ve Hamburgda gittim oralara burdaki tadı oralardada bulamadım.
    Şimdi kesin diyeceksiniz bu arkadaş turkiyede dönerci açmaya düşünüyor,hic öyle düsünmeyin döner kesmesini bilene bilmem😀. Bendeki sadece merak,kusura kalmayın şimdisizleride biraz istahlandirdiysam , yazarken bile benim karnım açıktı 😁

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler