Überstunden ile Mehrarbeitin arasindaki fark nedir ?

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Überstunden ile Mehrarbeitin arasindaki fark nedir ?

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye BiBakipCikicam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Überstunden ile Mehrarbeitin arasindaki fark nedir ?

Slm Arkadaslar , benim size bir sorum olacakti. Insl yardimci olursunuz.

Simdi ben fest olarak haftada (Mo-Fr) 40 Saat calisiyorum. Yani hergün 8 Saat. Benim Schwerbehinderungausweisim var, ve kanunen diyorki Schwerbehinderte Menschen sind von der Mehrarbeit freizustellen. Acaba Mehrarbeit nezaman oluyor ? Diyelim ben Pazartesi 9 saat calistim, ve diger günleri 8 Saat ,Cumaya kadar. Yani haftada 41 Saat calismis oluyorum. Simdi bu 1 Saat Überstunde mi oluyor yoksa Mehrarbeit mi ? Peki Überstunden nezaman oluyor ?

Veya Pazartesi 9 Saat calistim, ve sali günü 7 saat , diger günleri 8 Saat calismis oluyorum. Yani haftada 40 Saat. Simdi Pazartesi bir saat fazla calisdim , o simdi Mehrarbeit mi oluyor ?

Benim Schwerbehinderungausweisim oldugu icin hafta 40 Saatden fazla calismak istemiyorum. Benim Arbeitsvertragda mecburen Überstunden yapmam lazim, eger önemli bir durum olursa.
    Bu text "Schwerbehinderte Menschen sind von der Mehrarbeit freizustellen" tam olarak ne demek istiyor?

Alman kanunlarinda iyi anlayan arkadaslar vardir insl. Avukata danismak istemiyorum suan.

Simdiden tskler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler