Dron/Drohne hakkinda bilgi

Değerlendir:
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Dron/Drohne hakkinda bilgi

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye koc1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Dron/Drohne hakkinda bilgi

Arkadaslar son günlerde ilgimi piyasaya teknik acidan baya ilerletilmis 4k kamerali dronler/drohneler cekti. Özellikle dji'in mavic pro modeli dikkatimi cekti ve hakkinda bircok inceleme videosu baktim internette.
    Lakin almanyada bu isin birde kanuni yani varmis. Almanyada cihazi sadece görüs mesafesi kadar ucurabilme, aletin üzerine iletisim bilgileri yazma zorunlulugu ve sigorta yaptirma gibi mecburi sartlar varmis. Bunlar bana cok sacma gelen seyler, zevki ve özeli(adres yazma) kisitlayan seyler. Aranizda bu cihazlardan kullanip bu kurallara uymayan varmi? Yakalanma durumunda, devlet/polis bu konuda nekadar sert tepki veriyor? Biraz bilgi verebilirseniz sevinirim.

2. Teşekküre Gitİndir #2
    Teşekküre Git
    Üye Kartalcik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

bende meverik var. bunun icin sigorta yapmaliydim ve büklügüne yani boyutuna göre degisiyir. drohneye birde plaka gibi bilgilerimi yazmaliydim sebep yok efendi drohn düsse veya birisine carpsa yada birisinin malina zarafverince seni tespit edip sigorta üzerinden cözmeyemis. eskiden bu kurallar yokdu ve üstelik ilaki görüs mesafesinde kulanmaya bile gerek yokdu ama almanlar herseye bir kural bir zorluk cikariyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler