Yörüğün göçü gide gide düzelir atasözünün anlamı

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Yörüğün göçü gide gide düzelir atasözünün anlamı

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Kıdemli Üye İnfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Atasözü Yörüğün göçü gide gide düzelir atasözünün anlamı

Yörüğün göçü gide gide düzelir atasözünün anlamı, zaman kısıtlıysa, bir işin yapılması için eksikliklerin giderilmesini bekleyip zaman kaybetmek akıllıca değildir. İmkanlar ölçüsünde işe başlamak, tespit edilen eksiklikleri adım adım gidermek

Zaman kısıtlıysa, bir işin yapılması için eksikliklerin giderilmesini bekleyip zaman kaybetmek akıllıca değildir. İmkanlar ölçüsünde işe başlamak, tespit edilen eksiklikleri adım adım gidermek daha akıllıca ve yerinde olur. Kişiye tecrübe kazandırır, işi daha çabuk kavramasını sağlar.

Kimi insanlar işlerini işe başladıktan sonra çözmeyi düşünürler ve bu aslında doğru sayılabilir bir yoldur. Kişiler sorunlarını ve problemlerini mevcut sıkıntı içinde çözdüğü sürece tecrübe sahibi olur, yaşayarak öğrenir ve erişkin bir duruma gelir.

Yörük, göçebe yaşam tarzını seçmiş halklardır. Anadolu'da yaylak-kışlak hayatı yaşayan Türkmen aşiretleri için de kullanılır. Anadolu halkının çok önemli nüfus çoğunluğunu oluştururlar. Balkanlar'daki Türkler arasında da yüksek miktarda Yörük bulunmaktadır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)