Yogurt Mayalama

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Yogurt Mayalama

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Üye Mister - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Yogurt Mayalama

Arkadaslar eski sitemizde buna benzer bir konumuz vardi

Yogurt Mayalamaüzerine bayafikir alisverisinde bulunmustuk

Bu konuyu tekrardan burda acip gecen yillarda ne gibi yeni metotlar gelistirdik diyeaciyorum

Insallah bir cok arkadasimiztecrübelerini paylasir .

Ben Süt Mamüllerinicok cok seven birisiyimbunlarin basinda Peynir sonrada Yogurt gelir

Eeeee nede olsa CocuklugumManda ve Koyunlarin icinde gecti

simdi gelelim konumuza BEN son yillarda Yogurdu Nasil Mayaliyorum

Sütümü genellikle taze taze sicak sicak Gelsenkirchen Sehrinden bir Ciftciden aliyorum

Yada Recklinghausen Herten civarinda yol üzerinde olan herhangi baska bir Ciftcidende almisligim vardir

Sütü evde güzelce kaynatiyoruz , kaynamadan sonra sogumaya biz ilimaya deriz birakiyoruz

Süt 40-45 Dereceye düstügünde [Sadece kayıtlı ve aktif kullanıcılar bağlantıları görebilir.] Kayıt Olmak İçin Tıklayınız..

Bu Mayayi nasil kullaniyoruz derseniz ,Litre basina 1 paket genellikel 5 Litreden Mayaliyoruzyani icine 5 Paket koyuyoruz

simdi Fiyati görüp hemen abooooo demeyin ilk bakistaöyle ama öylede degil :-))

simdi ilk mayaladiginizdatekrar Mayalamak icin Maya kenara aliyorsunuz

Litre basina okkali 3 Yemek kasigi alicaksiniz 4 kasikta olabilir sorun yok

bu aldiginiz Mayayi BUZLUKTA donduruyorsunuzyanibirdahaki sefere 3 litremi Mayalayacaksiniz 9-12 kasik arasi Maya aliyorsunuz

ve Tekrar Mayaladiginizda süt yukarida dedigim gibi 40-45 derece düstügünde Buzluktan cikarip erittiginiz buzlari cözülmüs Mayayi ilave ediyorsunuz

simdi gelelim diger PÜF noktaya ,süt soguduysa Mayada icine atildiysasonrasina

SonrasindaSütü MUHAKKAK CAM KAVONOZLARAdoldurun , en güzel Mayalama Cam Kavanozda oluyor

Biz Cam Kavonoza Koyduktan sonra kapaklarini kapadiktan sonra Kavonozlari güzelce saripElektrikli firinin icine koyuyoruz

Firinin icinde en az 24 SAAT beklemesi gerekiyorsunuda ekleyem konuya biz 5 Litreden Mayaladigimizda

ayriyetten sütü kaynatirken icine2-3 paketSAHNE ilave ediyoruz24-30 saat arasi Firindan cikarip Buzdolabina koyuyoruz

Yogurt Buzdolabina koyuldugunda Mayalamasi biter, Lütfen en az 1-2 gün dolapta dinlensin yogurt

dinlenmesinden sonra afiyet ile yiyiniz ,

Simdi en önemli Püf Noktasi

ilk sefer Mayaladiginiz yogurttan daha sonra kac sefer MAYA alabilirsiniz

Bu Maya ile ben 5 sefere kadar Maya aldim dondurdum tekrar Mayaladim ne yalan söyleyem 4 sefere kadar mükemmel oluyor

ontan sonrayogurt tabiri caizse uzamaya basliyor , ama 4 sefere kadar maya alip mayalandigindamuhtesem süzme yogurt gibi oluyor

Lezzeti gercek cok cok muazzam oluyor

kafaniza takilan benim unuttugum birseyler varsa buyurun sorun ,

ilavetten sizlerde bildiklerinizi tecrübelerinizi paylasin

hayat paylastikca güzeldir !!!!!

Dün Mayaladigimiz Yogurtlar :-)))

Not: konuya internetten alinti yapmayalim
    Kendi tecrübelerimiziyazalim
    Alintinin bir anlami yok kopyala yapistir
    AMA kendi tecrübelerimiz bir baska oluyor
    Lütfen bu konuda anlayis gösterin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler