Yurtdisi BorclanmasiniFinanzamt Sonderausgaben( Vorsorgeleistungen) olarak kabul etmedi

Değerlendir:
1 sonuçtan 1 ile 1 arası

Konu: Yurtdisi BorclanmasiniFinanzamt Sonderausgaben( Vorsorgeleistungen) olarak kabul etmedi

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye karadeniz power - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart Yurtdisi BorclanmasiniFinanzamt Sonderausgaben( Vorsorgeleistungen) olarak kabul etmedi

Merhaba Arkadaslar, 2016 yilinda Hanim icin SGK ya yurtdisi Borclanmasi icin Almanya Ziraat Bankasindan 28000€ yatirdim.
    Bu Parayi 2016 Einkommensteuererklärung da Zeile 6 Sonderausgaben(Vorsorgeleistungen) olarak yazdim. Beiträge an gesetzliche Ausländische Rentenversicherungen. Belge olarak Borc Tahakkuk Cetvelin Yeminli Tercümandan almancaya cevirisi, Sgk ya yatirdigim Paranin banka dekontu ve kendi Banka Hesabim dan Parayi aldigima dahi dekontu. Bugün Finanzamt tan Einkommensteuerbescheid geldi ve 28000€ Kabul edilmedigini gördüm. Finanzamtin Yaniti böyle: Vorsorgeaufwendungen die im Zusammenhang mit steuerfreien Einnahmen stehen, sind gem.§10 Abs.2 Nr.1 EStG nicht abzugsfähig. Die Beiträge zur ausländischen gesetzlichen Rentenversicherung stehen im Zusammenhang mit Arbeitslohn, der in der Türkei erzielt wurde und in Deutschland steuerfrei war. Ben Einspruch hakkimi kulandim ve Online Elster Portalindan Finanzamtta bildirdim. Einspruch tan gelen Cevapta Kabul görmezsebu davanin pesini Birakmayi düsünmüyorum . Finanzgerichte kadar yolu var. Cünkü her Finanzamt kendi kafasina göre karar aliyor , Almanyanin degisik bölgelerindeki bazi Finanzamt lar sorunsuz Sonderausgaben (Vorsorgeaufwand) olarak Kabul ediyor. Tecrübeli Arkadaslar hangi Yolu Tavsiye edebilir bana vebu konuda hangi tecrübeli Avukati tavsiye edebilir. Yer NRW Duisburg bölgesi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler