2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: ekran klonlama.

1. Teşekküre Gitİndir #1
    Teşekküre Git
    Yeni Üye mtchannel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

Standart ekran klonlama.

merhaba arkadaşlar. bu konuyu hangi bölüme açmalıydım bilmiyorum ancak yanlış yere açtıysam taşıyabilirsiniz efendim.
    internet hızım 100/5
    elimde 2 adet monitör var.
    1.monitör ile günlük işlerimi ve video izliyorum.
    2.monitör ile edho izliyoruz annemle. örnek link:[Sadece kayıtlı ve aktif kullanıcılar bağlantıları görebilir.] Kayıt Olmak İçin Tıklayınız..

amacım;
    1.monitör ile günlük işlerimi yaparken 2.monitörde edho izlemek için vlc media player klonlama özelliğini kullanarak sadece video ekranını 2.monitöre taşıyorum. diğer klon pencerede 1.monitörde kalıyor. annem 2.monitörde izlerken bende 1.monitörde hem işlerimi hallediyorum hemde arada mola verince kendi ekranımdan diziyi takip ediyorum.

peki sorun nedir;
    1-) vlc media player ile youtube videolarını izlerken ara ara donmalar oluyor. (çözüm olarak çözünürlüğü düşürürsem düzeliyor ama minecraft gibi gözüküyor tabiri caizse)
    2-) ileri geri sararken tam başa bela çok bekletiyor. (çözüm olarak eski vlc sürümlerini denedim ama hepsinde aynı problem mevcut)
    kısacası vlc'den kurtulmak istiyorum. bende farklı video klonlama programları aradım. bulabildiklerim arasında "mpv-ffplay-smplayer" var ancak aynı anda 2 ekrana klon yapamıyorlar. bir çok yabancı forumlarda bu durumu paylaştım ancak windows içindeki ekran klonlamadan bahsediyorlar. onu bende biliyorum ama bu seferde 1.monitörde yaptıklarım 2.monitördede gözükecek. ekranda ekstradan şeyler olunca bu seferde tadı tuzu olmayacak izlenecek dizinin.
    kısacası bana sadece video penceresini klonlayabilecek bir player lazım.
    kodi'yi çok araştırdım böyle bir özellik varmış galiba ancak çok karışık geldi bana. sabahtan bu saate kadar denemediğim player veya komut satırı ile çalışan milattan kalma player kalmadı.
    umarım durumumu sizlere anlatabilmişimdir. bu sorunu ingilizceye çevirip yabancı forumlara yazdığımda anlamıyorlar ne hikmetse. 10 defa aynı şeyi yazanmı ararsın, anlamayıp ne demek istiyorsunuz daha detaylı yazanımı ararsınız. vallaha sık kullanılanlara forumunuz ekliydi. göz gezdirirken neden burdaki arkadaşlara türkçe yazıp sormadım diye kendime kızdım açıkcası.
    bilgisayarım yeterince güçlü. hangi program ile bunu halledebileceksek halledelim. işten güçten kaldım bugün sırf bu konuyu araştıracağım diye.
    umarım yardımcı olabilirsiniz bana. şimdiden yardım eden ve büyük bir sabırla yazımı okuyan herkese çok teşekkür ederim.

2. mtchannel üyemize teşekkür edenler:

3. Teşekküre Gitİndir #2
    Teşekküre Git
    Yeni Üye mtchannel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgi

Gönderi Başına Git

sadece video klonlayan bir player buldum. PROGDVB :) en son free versiyonda iptv yayınları üzerinden denedim 2 ekranada çok güzel klonlama yapıyor. takılma veya cpu-gpu yüklenme yapmadan. ancak youtube linklerini test ettiğimde link hatalı diyor.
    1-) progdvb kullanıpta youtube linki çalıştırabilen varmı?
    2-) acaba free versiyon olduğu için olabilirmi?

rica etsem pro kullanan varsa youtube linki test etme şansı varmı ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler