Alman Vatandasligindan Türk Vatandasligina geckmek sorun olurmu?

Rate This Thread:
Results 1 to 3 of 3

Thread: Alman Vatandasligindan Türk Vatandasligina geckmek sorun olurmu?

1. Go to Thank YouDownload #1
    Go to Thank You
    Yeni Üye ET24's Avatar

Info

Go to Top of Post

Default Alman Vatandasligindan Türk Vatandasligina geckmek sorun olurmu?

Selam Ustalar, Bir Enistem var benim, türkiyede kaliyorlar ailesiyle beraber yillardir, aradi beni az önce.

Sorum aslinda kisa:

Hanimi yani benim kuzenim alman vatandasi, burada dogdu büyüdü ve iki tane kizlari var.
    Onlarda burada dogdu, saadede enistem türkiye vatandasi.
    Dogum sirasinda buraya geldiler iki cocukdada.

Enistem aradi diyorki, biz tekrar türk vatandasligina gecmek istiyoruz, sorun olurmu, ceza vesaire gelirmi?

Devlet dairesinde calisan bir arkadasi kafa karistirmis azicik oda bana sordu. Kendisinide cok severim bir yardimim dokunsun diye, arastiracam dedim.

Bana yardimci olabilecek birisi varmi bu konuda, tesekkürlerimi sunuyorum simdiden

2. Go to Thank YouDownload #2
    Go to Thank You
    Üye Mi.TeVe's Avatar

Info

Go to Top of Post

Gerci konu bayagi olmus ama bildirmekte fayda görüyorum.

Alman vatandasligini birakip tekrar türk vatandasliginia gecilirkern en önemli durum, oturma müsaadesi konumu.
    Her kim ki 5 yil almanya vatandasi olarak yasamis ise, Niederlassungserlaubnis hakki doguyor. Niederlassungserlaubnis normal gecici (süreli) olmaz ve Niederlassungserlaubnis´i bulunan kisi Arbeitserlaubnisi ekstra almasina gerek yoktur. Niederlassungserlaubnis otomatik Arbeitserlaubnis´i de icermektedir,
    Isinizi garanti altina almak icin yinede görevli memurlar ile irtibata gecip hangi kanunlara dayandigi kaynaklardan emin olunuz.

3. Go to Thank YouDownload #3
    Go to Thank You
    Yeni Üye Game's Avatar

Info

Go to Top of Post

Bir sebep oldugu sure bir sorun olmaz sanirim. Yeterki dogru durust gecim olussun. Alman devleti sorun yapmaz

4. The Following User Says Thank You to Game For This Useful Post:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread